دائولاگیری و بهار 2007

تیم ایتالیائی " Mario Merelli " در روز سه شنبه 14 / 1/ 86 به کمپ اصلی در پای کوه دائولاگیری رسید .
" Mario " سرپرست تیم گزارش داد : " راه پیمائی ما به منظور دستیابی به کمپ اصلی به سختی صورت گرفت . قسمت های زیادی از مسیر بدلیل ریزش کوه بسته شده بود و ما مجبور بودیم مسیرمان را در بین قطعات بزرگ سنگهای ریزش کرده پیدا کنیم ; اما بهر تقدیر ما اینجا هستیم . "

در حالیکه کوهنوردان برای دستیابی به پای کوه در تلاش بودند ; بیشتر تجهییزات آنها بوسیله بالگرد به کمپ اصلی رسید . ایتالیائیها بر سرعت فعالیت خود افزودند ; کمپ اصلی را برپا کرده و در نظر دارند فعالیت در کوهستان را بی درنگ شروع نمایند .

آنها اولین تیمی هستند که از کمپ اصلی گزارش ارسال نمودند اما تیم های دیگر هنوز در راه هستند .
بر طبق برنامه ; تیم " Inaki Ochoa " روز یکشنبه 19 / 1 / 86 ( 8 آوریل ) در کمپ اصلی خواهد بود .
همچنین انتظار می رود ; گروه کوچک اسپانیائی – آلمانی شامل ; Denis Urubko
; خانمهای کوهنورد Gerlinde Kaltnbrunner و Lucie Orsulova بزودی در کمپ اصلی باشند .

نکات :

" Mario Merelli " و " Mario Panzeri " برای صعود " دائولاگیری " به هیمالیا بازگشته اند . آنها با " Cristina Castagna " ; " Gianpaolo Casarotto " و " Renza Benedelli " هم گروه شده اند . سال گذشته merelli و panzeri قلل " لوتسه " و " گاشربروم 2 رامورد توجه قرار داده بودند .

" Spaniard inaki ochoa " با " Jorge egocheaga " ; " oscar Fernandez " و " Ignacio barrio " بعلاوه همنوردش در صعود به کی 2 " horia colibasanu " و کوهنورد آمریکائی " jody ogwyn " ; کوهنورد سوئیسی " joelle brupbacher " هم تیم شده است .
بعد از " دائولاگیری " ; inaki به همراه horia و joelle عازم آناپورنا خواهند شد .

در صورت موفقیت تیم آنها بر روی دائولاگیری gerlinde kaltenbrunner دهمین قله بالای 8000 متر خود را صعود کرده است

Denis Urubko کوهنورد قزاق ; تیمی از کوهنوردان جوان قزاق را نیز در دائولاگیری سرپرستی خواهد نمود . بعد از آنکه تیم مسیر نرمال را صعود بنماید ; denis مسیر را بصورت سرعتی دوباره صعود می کند .

منبع : http://www.mounteverest.net/


ترجمه و تنظیم : سعید صبور

0 comments: